PENALTIES

Kanada GP

18 Aralık

2020

Thrustmaster TR Endurance F1 League Hakem Heyeti, Kanada GP’si sonrası aşağıdaki kararları almıştır.

 

80 Numaralı Alfa Romeo pilotu Burak Özer'e katılacağı ilk yarışta geçerli olmak üzere sıralamadan men cezası verilmiştir.

45 numaralı Haas pilotu Sezer Ünlü’ye katılacağı ilk yarışta geçerli olmak üzere sıralamadan men cezası verilmiştir. Ayrıca karıştığı diğer olaylardan ötürü kınama cezası verilmiştir.

Azerbaycan GP

3 Aralık

2020

Thrustmaster TR Endurance F1 League Hakem Heyeti, Azerbaycan GP’si sonrası aşağıdaki kararları almıştır.

 

21 Numaralı Mercedes pilotu Onur Özyurt’un 39 numaralı AlphaTauri pilotu Arda Günay’a yapmış olduğu atak kusurlu bulunmuş, Onur Özyurt’a +5 sn süre cezası verilmiştir.

 

19 Numaralı Renault pilotu Mehmet Utkan Şen, start sonrası ilk virajda yaşamış olduğu temaslar nedeni ile kusurlu bulunmuş ve katılacağı ilk yarışta geçerli olmak üzere sıralamadan men cezası almıştır.

 

15 Numaralı Racing Point pilotu Erdem Akyol’un sıralamalar esnasında hızlı turunda olan 12 Numaralı Renault pilotu Emre Öztürk’ün yarış çizgisinde olması nedeni ile +5 sn süre cezası verilmiştir.

 

31 Numaralı Williams pilotu Güvenç Balaban’ın 45 numaralı Haas pilotu Sezer Ünlü’ye yapmış olduğu atakta kusurlu bulunmuştur. Güvenç Balaban katılacağı ilk yarışta geçerli olmak üzere sıralamadan men cezası almıştır.

 

39 Numaralı AlphaTauri pilotu Arda Günay’ın 31 Numaralı Williams pilotu Güvenç Balaban’a yapmış olduğu temas ve pist üzerinden reset to track seçeneğini kullanması nedeni ile +20 sn süre cezası verilmiştir.

İspanya GP

27 Kasım

2020

Thrustmaster TR Endurance F1 League Hakem Heyeti, İspanya GP’si sonrası aşağıdaki kararları almıştır.

​Yarışın 25. Turunda 12 numaralı Renault pilotu Emre Öztürk’ün 15 numaralı Racing Point pilotu Erdem Akyol’a yapmış olduğu atak sırasında, Erdem Akyol’un rakibine daha fazla yer bırakması gerektiğine ve bu nedenle uyarı cezası verilmesine karar verilmiştir.

Monako GP

20 Kasım

2020

Thrustmaster TR Endurance F1 League Hakem Heyeti, Monaco GP’si sonrası aşağıdaki kararları almıştır.


Yarışın 10. turunda 44 numaralı Haas pilotu Sezer Ünlü 13 numaralı McLaren pilotu Umut Aydemir'e pist üstünde yeterli boşluk bırakmadığından dolayı kınama cezası verilmiştir.
Aynı turda sarı bayraklar sallanırken 31 numaralı Williams pilotu Güvenç Balaban pist üstünde ki 44 numaralı Haas pilotu Sezer Ünlü'ye temas etmiş ve bu nedenle Güvenç Balaban'a uyarı cezası verilmiştir.
61 Numaralı Ferrari pilotu Mehmet Özgür Bayrak güvenlik aracı arkasında reset to track seçeneğini kullandığı ve diğer pilotların yarışını tehlikeye soktuğu için +10 sn süre cezası verilmiştir.

Hollanda GP

30 Ekim

2020

Thrustmaster TR Endurance F1 League Hakem Heyeti, Hollanda GP’si sonrası aşağıdaki kararları almıştır.

Yarış startında 41 numaralı AlphaTauri pilotu İlker Çelen’in ilk virajda diğer pilotların hasar almasına ve süre kaybetmesine yol açmasından, ayrıca yarış içerisinde genel sürüş hataları ile diğer pilotlara zarar vermesinden dolayı katılacağı ilk yarışta geçerli olmak üzere sıralama men cezası almasına karar verilmiştir.

Çin GP

23 Ekim

2020

Thrustmaster TR Endurance F1 League Hakem Heyeti, Çin GP’si sonrası aşağıdaki kararları almıştır.

Yarışın 18. turunda yarış çizgisi üzerinde duran Williams pilotu Güvenç Balaban’a katılacağı ilk GP de geçerli olmak üzere sıralama turlarından men cezası verilmiştir.

13. turda AlphaTauri pilotu Mehmet Hasanoğlu ile 35 numaralı Redbull pilotu  Yahya Taşkın’ın atak sonrasında yaşadıkları temas incelenmiş. Yahya Taşkın’a +10 sn süre cezası verilmiştir.

15. turda 42 numaralı Haas pilotu Burak Demirbaş’ın takım arkadaşı Haas pilotu Sezer Ünlü’ye yapmış olduğu atak incelenmiş olup pist sınırlarını ihlal etmesi ve geçiş sonrasında yerini geri vermediği için olay anında aldığı +3sn cezaya ilaveten +10 sn süre cezası verilmiştir.

Vietnam GP

30 Eylül

2020

Thrustmaster TR Endurance F1 League Hakem Heyeti, Vietnam GP’si sonrası aşağıdaki kararları almıştır.


Yarışın start esnasında kaza sonrası çıkan güvenlik aracının yarattığı karışıklıktan tüm pilotlarımız etkilenmiştir. Pist üstünde aynı anda illegal geçiş uyarısı ve ardından pilotlara verilen cezaları gördük. Bu konu hakkında müdahalemiz maalesef bulunmamaktadır. Topluluğumuzun dahil olduğu oyunun pist üstünde karmaşık bir şekilde ceza vermesi bu sorunun çözümü ile karmaşıklığı arttırmıştır. Haklı nedenleri ile hakem heyetine iletilen videolarda pilotlarımızın zor durumda kaldıklarını defalarca kez izlemiş bulunmaktayız. Umudumuz dahil olduğumuz platformun güncelleme ile bu tür sorunları çözmesidir. 

13 numaralı McLaren pilotu Umut Aydemir’in 21 numaralı Mercedes pilotu Onur Özyurt’a yapmış olduğu temas ve kaybettirdiği zaman için +10 sn zaman cezası verilmiştir.

95 numaralı AlphaTauri pilotu Mehmet Hasanoğlu’nun 15 numaralı Racing Point pilotu Erdem Akyol’a yapmış olduğu atak sonrasında pist dışından avantaj sağlayarak geçişini tamamlamış ve sağladığı avantaj sonrasında yerini geri vermemiştir. Bu geçiş nedeni ile +10 sn oyun tarafından ceza verilmiştir. Bu geçişin ligimizin ve yarışmanın etik kurallarına uymadığı gerekçesiyle toplam cezası +25 sn olarak değiştirilmiştir.

Bahreyn GP

30 Eylül 

2020

Thrustmaster TR Endurance F1 League Hakem Heyeti, Bahreyn GP’si sonrası aşağıdaki kararları almıştır.

Yarışın startında 69 numaralı Renault pilotu Ünsal Eroğlu’nun rakip pilotlara yeteri kadar boşluk bırakmadığı için uyarı cezası verilmiştir.

Yarış esnasında 13 numaralı Mclaren pilotu Umut Aydemir’in 45 numaralı Haas takımı pilotu Sezer Ünlü’ye tur bindirmesi esnasında tur bindirilen Haas pilotu Sezer Ünlü’nün yarış çizgisi üstünde yavaşlaması nedeniyle uyarı cezası verilmiştir.

Avustralya GP

11 Eylül

2020

Thrustmaster TR Endurance F1 League Hakem Heyeti, Avustralya GP’si sonrası aşağıdaki kararları almıştır.


Yarışın 29. turunun son virajında 69 numaralı Renault pilotu Ünsal Eroğlu’nun piste dönüşünün tehlikeli bulunmasından dolayı uyarı, dönüşü sonrası temas ettiği araç içinse +5 sn süre cezası verilmiştir.

© 2020 by TR Endurance League

Sitedeki tüm yazılı ve görsel içeriklerin hakları tarafımıza aittir. Dinamik oluşturulan görsellerin hak sahibi Codemasters™ & Formula 1™ ile ilgili takımlardır.

Türkiye